PRINCE ISLANDS

“Prens Adaları” Anadolu Yakası‘nın güney açıklarında, Marmara Denizi‘nin kuzeydoğusunda yer alan takımadadır. Kızıl Adalar olarak ta bilinen büyüklü küçüklü 9 ada ve kıyıya yakın iki kayalıktan oluşmaktadır.

Prens Adaları’nın sekiz adasından yalnızca Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada adalarında yerleşim bulunmaktadır. Misafirlerimize mutlaka ziyaret etmelerini önerdiğimiz Adalar’a ulaşım İstanbul ‘un en romantik ulaşımı aracı olan vapurlar ile yalnızca deniz yolundan sağlanmakta olup adaların hiçbirinde motorlu taşıt kullanılmamaktadır.

İstanbul boğazında yüzme keyfini çıkartmanın mümkün olduğu nadir alanlardan olan Prens Adaları’na aynı zamanda sahip olduğu piknik alanları, yeşil alanlar, tarihi konakları, yalıları, kiliseleri, sinagogları, camileri, iskeleleri ve deniz kıyısına konumlanmış balık restoranları ile dikkat çekmektedir. Adalar Müzesi, Aya Yorgi Kilisesi, Değirmenburnu, Hesed Le Avraam Sinagogu, Ruhban Okulu, Alman Koyu, İnönü Müzesi, Troçki Evi , Eskibağ Plajı, Nakibey Plajı, Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi , Surp Astvazazin Verapohum Ermeni Kilisesi, Anadolu Kulübü, Conk Paşa Köşkü en çok ziyaret edilen yerlerindendir.

Adalar karayolu bağlantısının olmaması sayesinde kentin hızından, kalabalığından, metropol alışkanlıklarından uzak ve aynı zamanda İstanbul’un tarihini, doğal güzelliklerini barındıran, kentin her yönüyle korunmuş tek alanıdır.

Bizans’ın sürgün yeri, Osmanlı’nın sayfiyesi Adalar’da, sokaklarda bisikletle geçmişin izlerini keşfedebilir, Büyükada’nın fayton yolculuklarıyla tarihi yeniden canlandırabilirsiniz. Kayıklarla imparatoriçelerin, ünlü liderlerin, şairlerin pek sevdiği sürgün günlerini yeniden yaşayabilir, baharda Aya Yorgi festivallerine katılabilirsiniz. Ayrıca balık restoranlarında temiz havanın tadını alınca bir rivayete göre Heybeli Ada’da mehtaba bile çıkabilirsiniz.

Vapur Sefer Saatleri

Horse-Drawn Carriage Tariff