İSTANBUL MODERN

Türkiye’nin modern ve çağdaş sanat sergileri düzenleyen ilk özel müzesi olarak İstanbul Boğazı’nın kıyısındaki 8.000 metrekarelik bir alanda, 2004 yılında kurulmuştur.
Türkiye’nin ve kültürel kimliğini uluslararası sanat ortamıyla paylaşmak ve sanatsal yaratıcılığını kitlelere ulaştırmak amacıyla disiplinlerarası etkinliklere ev sahipliği yapan bir müzedir.
Modern ve çağdaş sanat alanlarındaki üretimleri uluslararası bir yönelimle koleksiyonunda toplar, korur, belgeler ve sergileyerek sanatseverlerin erişimine sunar.
Süreli ve sürekli sergi salonları, fotoğraf galerisi, eğitim ve sosyal programları, kütüphane, sinema, restoran ve mağazası ile çok yönlü bir hizmet alanı sunar.
Müzenin koleksiyonları, sergileri ve eğitim programları, her kesimden ziyaretçiye sanatı sevdirmeyi ve onların etkin biçimde sanata katılımlarını sağlamayı hedefler, bu durumu desteklemek amaçlı Perşembe günleri müzeye ziyaret ücretsizdir.
Müze, yalnızca sanat yapıtlarını sergilemekle kalmamış, bir sanat eğitim kurumu haline de gelmiştir. Çocukların ve gençlerin görsel sanatlar alanında eğitilmesi amacıyla müze içinde ve dışında programlar yürütmüş, bu programlardan müzenin açılışından bu yana yüz binlerce çocuk ve gencin yararlanmasını sağlamıştır

Güncel Sergiler